Senior i zdrowie – w czterech miastach Małopolski dyskutujemy o pomyślnym starzeniu

1 września 2014 w Aktualności

Jak radzić sobie z najpowszechniejszymi chorobami pojawiającymi się wraz z wiekiem? Które objawy powinny zaniepokoić? Jak cieszyć się życiem mimo niektórych dolegliwości? Na te i inne pytania seniorów poszukamy odpowiedzi podczas debat organizowanych w czterech miastach Małopolski.

Jesienią Instytut Łukasiewicza przystąpi do nowej inicjatywy współfinansowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.Celem projektu „Senior i zdrowie. Dyskusje o zdrowym starzeniu w Małopolsce” jest integracja osób starszych w środowiskach lokalnych i zwrócenie ich uwagi na kwestie pomyślnego starzenia się. Debaty z udziałem ekspertów i samorządowców zostaną zorganizowane w  Nowym Sączu, Nowym Targu, Oświęcimiu i Wieliczce.

Podczas spotkań poruszone zostaną tematy związane z najczęstszymi chorobami seniorów takimi jak nadciśnienie, cukrzyca, depresja oraz kwestią pomyślnego starzenia się (profilaktyka upadków, aktywność fizyczna). Dotrzemy do seniorów z ważnymi informacjami, które podniosą poziom świadomości na tematy związane z ich zdrowiem i jakością życia. Debaty będą miały charakter otwarty – osoby starsze będą mogły rozwiać swoje wątpliwości i uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania.

Owocem spotkań będzie cykl audycji radiowych, będących podsumowaniem przeprowadzonych dyskusji. Zostaną one upublicznione na stronie internetowej. Będą również udostępniane lokalnym stacjom radiowym w Małopolsce. O projekcie będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej.