Seniorzynastart.info – nowy portal o aktywności osób 50+

3 października 2014 w Aktualności

Czy jesień życia to odpowiedni czas, by zacząć aktywność fizyczną? A może jest już za późno i ruch przyniesie więcej szkód, niż pożytku? Od czego zacząć? – o tym wszystkim piszemy na stronie internetowej www.seniorzynastart.info. Tworzony przez Instytut Łukasiewicza portal , który właśnie ruszył, w całości poświęcony jest aktywności i zdrowemu stylowi życia seniorów.

– Włączam telewizor i zaczynam pedałować na stacjonarnym rowerku. Jak jakiś ciekawy program leci, pedałuję coraz szybciej i szybciej, nie czując w ogóle wysiłku. Mąż mnie musi upominać i mówić: opanuj się. Bo przecież ja mam już 83 lata! – mówi w wywiadzie dla „Seniorzy na start!” Helena Pilejczyk, łyżwiarka szybka i brązowa medalistka igrzysk zimowych w Squaw Valley w 1960 roku.

Stanisława Brela z Łodzi wspomina, jak ruch pozwolił jej wrócić do sprawności. Była mocno połamana, bała się, że już nigdy nie będzie samodzielna. Dzięki rehabilitacji i ćwiczeniom dziś funkcjonuje zupełnie normalnie. Historia pani Stanisławy oraz wiele innych, ciekawych tekstów i porad na www.seniorzynastart.pl.

Strona seniorzynastart.info powstała w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Poza stroną Instytut Łukasiewicza przygotuje również trzy wydania bezpłatnej gazety „UTW bez granic: Seniorzy na start!”, która trafi do 400 uniwersytetów trzeciego wieku w całej Polsce. Dotrze do nich także pakiet ulotek poświęconych aktywności fizycznej seniorów.