„UTW BEZ GRANIC – Akademia Zdrowego Seniora”

24 października 2014 w Projekty

!!!Instytut Łukasiewicza już drugi rok z rzędu przygotowuje gazetę adresowaną dla uniwersytetów trzeciego wieku – „UTW BEZ GRANIC”. Tym razem nadaliśmy jej podtytuł Akademia Zdrowego Seniora, ponieważ skupiamy się właśnie na kwestiach zdrowotnych. Jak rozpoznać u siebie objawy chorób związanych z wiekiem? Jak z nimi walczyć i jak oswoić pewne dolegliwości? O tym wszystkim opowiadają eksperci z różnych dziedzin: otolaryngolodzy, neurolodzy czy geriatrzy.

Projekt „UTW BEZ GRANIC. Akademia zdrowego seniora” jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020. Trzy wydania gazety trafią bezpłatnie do 400 UTW w całej Polsce. Nakład jednego wydania to 22,5 tys. egzemplarzy.

Chcemy, by za pośrednictwem Akademii Zdrowego Seniorado słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku w całym kraju trafiły ważne informacje przedstawione w przyjaznej, zrozumiałej dla każdego formie. Do rozmów o zdrowiu seniorów zapraszamy znanych i cenionych specjalistów. Wiemy, że zajęcia na UTW z udziałem przedstawicieli świata medycyny cieszą się szczególną popularnością. Lektura naszej gazety oraz strony internetowej pozwoli dowiedzieć się jeszcze więcej.

Zobacz pierwszy numer „UTW BEZ GRANIC. Akademia Zdrowego Seniora”! UTW BEZ GRANIC_nr_1

Zobacz drugi numer „UTW BEZ GRANIC. Akademia Zdrowego Seniora”! UTW BEZ GRANIC_nr_2